Παρουσίαση βιβλίων των Εκδόσεων ΙΕΘΣ

Οι Εκδόσεις του Ινστιτούτου Έρευνας και Θεραπείας της Συμπεριφοράς σας προσκαλούν τη Δευτέρα 18 Μαΐου 2015 στις 19.00 στην παρουσίαση των βιβλίων «Τεχνικές της Γνωσιακής- Συμπεριφοριστικής Θεραπείας. Τόμος Α' (Κ. Ευθυμίου & Μ.Σ. Κουλουβάρη)» και «Γνωσιακή - Συμπεριφοριστική Ψυχοθεραπεία Διαταραχών Προσωπικότητας: Θεωρία και ανάλυση κλινικών περιπτώσεων (Γ. Ευσταθίου, Κ. Ευθυμίου & Ντ. Χαρίλα)» που θα πραγματοποιηθεί στον χώρο Polis Art Cafe στη Στοά του Βιβλίου (Πεσματζόγλου 5 & Σταδίου).

Στην εκδήλωση θα μιλήσουν:

Φραγκίσκος Γονιδάκης, Επίκουρος Καθ. Ψυχιατρικής, Ιατρική Σχολή, ΕΚΠΑ
« Η εμπειρία του γνωσιακού θεραπευτή με ασθενείς που πάσχουν από διαταραχή προσωπικότητας”

Στέλιος Στυλιανίδης, Ψυχίατρος – Ψυχαναλυτής (IPA), Καθ. Κοινωνικής Ψυχιατρικής, Πάντειο Πανεπιστήμιο, Επ. Διευθυντής ΕΠΑΨΥ
«Από την αθεωρητική ταξινόμηση του DSM σε μια απαρτιωμένη ψυχοθεραπευτική προσέγγιση»

Ρόμπερτ Μέλλον, Καθ. Κλινικής Ψυχολογίας, Τμήμα Ψυχολογίας, Πάντειο Πανεπιστήμιο
«Παρουσίαση του βιβλίου “Τεχνικές της Γνωσιακής- Συμπεριφοριστικής Θεραπείας. Τόμος Α’ ( Κ. Ευθυμίου & Μ.Σ. Κουλουβάρη)”»

Τη συζήτηση θα συντονίσει ο κ. Φραγκίσκος Γονιδάκης.