Κυριακάκης Ελευθέριος

Ο Ελευθέριος Κυριακάκης έχει σπουδάσει στην Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών. Έχει πάρει τον τίτλο της Ψυχιατρικής Ειδικότητας με εκπαίδευση στο Τζάνειο Γενικό Νοσοκομείο Πειραιά, στο Βενιζέλειο Γενικό Νοσοκομείο Ηρακλείου, στο 251 Γενικό Νοσοκομείο Αεροπορίας και στο Γενικό Νοσοκομείο Αθηνών «ο Ευαγγελισμός». Έχει εργαστεί σαν ψυχίατρος στο Οίκο του Ναύτου και στο ΙΚΑ. Από το 2007 είναι Επιμελητής στην Ψυχιατρική Κλινική του 251 Γενικού Νοσοκομείου Αεροπορίας. Έχει ασχοληθεί με τη Διασυνδετική Ψυχιατρική και είναι υπεύθυνος για το εκπαιδευτικό πρόγραμμα κάθε Τετάρτη των Ειδικευόμενων Ψυχιάτρων και Ψυχολόγων του 251 ΓΝΑ. Είναι επόπτης Ειδικευόμενων Ψυχιάτρων στο 251 ΓΝΑ και υπεύθυνος του προγράμματος εκπαίδευσης στην ψυχιατρική των Ανθυποσμηναγών Ιατρών. Έχει εκπαιδευτεί στη γνωσιακή - συμπεριφοριστική θεραπεία στο ΙΕΘΣ. Παράλληλα εργάζεται σαν ψυχίατρος στο ιδιωτικό του ιατρείο.