Εντατικό εκπαιδευτικό εργαστήριο για την εστιασμένη στο τραύμα γνωσιακή συμπεριφοριστική θεραπεία (trauma-focused cognitive behavioral therapy) σε ασυνόδευτους ανήλικους πρόσφυγες

Η Εταιρεία Γνωσιακών Συμπεριφοριστικών Σπουδών σε συνεργασία με το Τμήμα Κλινικής και Βιολογικής Ψυχολογίας του Καθολικού Πανεπιστημίου Eichstätt-Ingolstadt (Διευθ. Καθηγήτρια Rita Rosner) διοργανώνει εντατικό εκπαιδευτικό εργαστήριο για την εστιασμένη στο τραύμα γνωσιακή συμπεριφοριστική θεραπεία (ΕΤ-ΓΣΘ),(TF-CBT, trauma-focused cognitive behavioral therapy) σε ασυνόδευτους ανήλικους πρόσφυγες με συντονίστρια την Dr. Agnes Nocon, Αναπλ. Καθηγήτρια Κλινικής Ψυχολογίας, Καθολικό Πανεπιστήμιο Eichstätt-Ingolstadt, Γερμανία.

Το Εργαστήριο θα πραγματοποιηθεί το σαββατοκύριακο 29-30 Απριλίου 2017, ώρες 10.00 – 18.00 στην Εταιρεία Γνωσιακών Συμπεριφοριστικών Σπουδών (Γλάδστωνος 10, πλατεία Κάνιγγος, 5ος όροφος).

Κόστος συμμετοχής:
Έγκαιρη εγγραφή (έως 31 Μαρτίου): 80 ευρώ
Εγγραφή από την 1 Απριλίου: 100 ευρώ

Δηλώσεις συμμετοχής:
Γραμματεία ΕΓΣΣ
τηλ.: 210 3840803, 3-9μμ.
email: info@cbt.edu.gr

Μπορείτε να δείτε την αναλυτική περιγραφή του Εργαστηρίου εδώ